Стартов комплект за акумулаторни инструменти Bosch Professional 18V System, включващ батерия EXBA18V-40 и зарядно устройство GAL 12V/18V-80. Комплектът е предназначен за професионална работа, при която са необходими висока изходна мощност, компактни размери и бързо зареждане. Батерията предлага до 2000 W максимална мощност при натоварващи приложения, а зарядното работи с 12 V и 18 V батерии от професионалната серия на Bosch. EXBA18V-40 е изпълнена с високоефективни безконтактни tabless клетки, които намаляват вътрешното съпротивление и подпомагат по-доброто отдаване на енергия. Конструкцията е подсилена, а системата COOLPACK 2.0 подпомага температурния контрол и дългия експлоатационен живот. Зарядното GAL 12V/18V-80 работи с ток на зареждане 8 A и може да зареди напълно батерия 18 V / 4,0 Ah за около 38 минути, като използва активно въздушно охлаждане за оптимален процес.